UPLOAD

  130

  Öğrenme Yolculuğu Kullanım Klavuzu

  Published: February 11, 2019

  Öğrenme Yolculuğu Admin Kullanım Klavuzu

  Comments

  Öğrenme Yolculuğu Kullanım Klavuzu

  • 1. Slide2 Eğitim Yönetim Sistemi Öğrenme Yolculuğu Kullanım Klavuzu
  • 2. Slide77 ÖĞRENME YOLCULUĞU OLUŞTURMA Öğrenme Yolculuğu oluşturma adımına kontrol panel’den Modüller altından Öğrenme Yolculuğu bölümünden ulaşılır. Açılan ekranda oluşturulmuş öğrenme yolculukları listelenir, filtrelenilir ve yeni öğrenme yolculukları oluşturulabilir.
  • 3. Slide87 ÖĞRENME YOLCULUĞU OLUŞTURMA Öğrenme yolculuğu oluşturma adımından Durum Aktif seçilir. Son kullanıcı tarafında hangi isimle öğrenme yolculuğu görülecekse Yolculuk İsmi girilir. Açıklama alanında yolculuk ile ilgili bilgi yazılır. Öğrenme yolculuğu hangi tarihler aralığında görülecekse Başlangıç Bitiş Tarihi ona göre seçilir. Yeni eklenen kişileri Eğitimlere Ekle seçilir ise dinamik gruptan gelen her yeni kullanıcı otomatik öğrenme yolculuğuna eklenir. Dinamik Grup Ekle adımından eklenmiş istediğiniz grupları ekleyebilirsiniz. Eğitim ekle adımından Progarm,Uzaktan Eğitim ve Sınıf içi eğitim tiplerinden istediğiniz kadar ekleyerek kullanıcının öğrenme yolculuğunda alacağı eğitimleri seçerek ekleyebilirsiniz.
  • 4. Slide88 ÖĞRENME YOLCULUĞU OLUŞTURMA Öğrenme yolculuğu listesinden Katılımcı ikonuna tıklayarak katılımcı atama sayfasına gelinir. İlk gelen boş sayfadan Katılımcıları Hesapla butonuna tıklanılır. Katılımcılar eklenilen dinamik grup içerisinden çekilere otomatik bir şekilde listeye gelir. Tüm katılımcılar geldikten sonra Aktifleştir Eğitimlere Ata butonuna tıklanılır ve katılımcılar aktif bir şekilde artık öğrenme yolculuklarına ulaşabilirler. Katılımcıları silmek isterseniz bu sayfadan silebilirsiniz.
  • 5. Slide69