UPLOAD

  671

  Yetkin Gelişim Modülü Kullanım Klavuzu

  Published: February 11, 2019

  Yetkin Gelişim Modülü Admin Kullanım Klavuzu

  Comments

  Yetkin Gelişim Modülü Kullanım Klavuzu

  • 1. Slide2 Knowledgebaze Eğitim Yönetim Sistemi Yetkinlik Yönetimi Kullanım Kılavuzu
  • 2. Slide6 YETKİNLİK YÖNETİMİ https://defacto.akademi.net/admin/client/competency-management/#/ adresinden Yetkinlik modülü alanına giriş yapılır. Çıkan ekrandan ilk olarak Yetkinlik alanına tıklanılır ve yetkinlik tanımlamaları yapılır.
  • 3. Slide70 YETKİNLİK LİSTESİ Yetkinlik sayfasında çıkan listede mevcutta bulunan yetkinlikler listelenir. Yetkinlik Oluştur butonu ile yeni yetkinlikler tanımlanır. Aksiyon kısmında bulunan kalem ikonu ile mevcut yetkinlikler güncellenir.
  • 4. Slide71 Yetkinlik oluştur tıklanıldıktan sonra açılan sayfada yetkinlik oluşturma adımları izlenir. İlk olarak Durum seçilir. Aktif olarak seçilerek yetkinlik kullanımına açılır. Yetkinlik ismi kullanıcının göreceği isimdir. Gerçek yetkinliğin ismi yazılmalıdır. Açıklama alanında listelerken karışıklık olmaması adına yetkinliğin özet bilgisi yazılır. Aynı isimde yazılabilir. Alt renk başlangıcı kodu : #f68835 – Alt Renk Bitişi kodu : #FFC107 - Üst Renk Başlangıcı kodu : #228B22 – Üst Renk Bitişi : #0B610B Verilen kodlar renk kodlarıdır. Bu renkler son kullanıcı tarafında görülen yetkinlik yüzde renkleridir. Kurum tarafından istenen renk kodlarıdır. Dil Ekle diyerek yetkinlik bilgisinin hangi dilde ne şekilde yazması gerektiği girilir. Dil ekle tıklanıldığında açılan ekranda 4 başlık gelir. Girilecek dil seçeneğinden sonra Dil Başlığı- Dil Açıklama- Oranlanan – Oranlayan alanlarına görülecek dile göre yazılmış isim girilir. Hepsine aynı bilgiyi yazarak ekle denilinir. Birden fazla eklenebilir. Son kullanıcı portalini kullandığı dilde burda eklenen dil bilgisine göre görüntüleyecektir. Resim Ekle diyerek daha önce galeriye eklenmiş resimlerden yetkinlik ikonu seçilir. Eğitim Ekle tıklanarak son kullanıcının yetkinlik alanından Gelişim Programını Tasarla tıklanıldığında açılacak eğitim bilgisi tek bir eğitim olarak seçilir. Eğitim seçildikten sonra gelen Etki Oranı 100 olarak girilir. Ekle tıklanarak yetkinlik oluşturulur. YETKİNLİK OLUŞTURMA
  • 5. Slide72 YETKİNLİK OLUŞTURMA
  • 6. Slide73 YETKİNLİK OLUŞTURMA
  • 7. Slide74 YETKİNLİK YÖNETİMİNE GEÇİŞ Yetkinlik oluşturulduktan sonra listeye dönüldüğünde yukarıda bulunan Yetkinlik Yönetimi tıklanılır. Gelen ilk giriş yetkinlik yönetimi sayfasından Yetkinlik Formu seçilerek form oluşturma ekranına gidilir.
  • 8. Slide75 YETKİNLİK FORMU OLUŞTURMA Yetkinlik Formu tıklanıldıktan sonra daha önce oluşturulmuş formların bulunduğu liste gelicektir. Yetkinlik formu oluştur butonuna tıklayarak oluşturma sayfasına gidilir. Listede bulunan aksiyon bölümünden kalem ikonuna tıklayarak güncelleme işlemi yapılır. Artı ikonuna tıklayarak oluşturulmuş forma kullanıcılar eklenir.
  • 9. Slide76 YETKİNLİK FORMU OLUŞTURMA Yetkinlik formu oluştur tıklanıldıktan sonra açılan sayfada yetkinlik formu oluşturma adımları izlenir. İlk olarak durum Aktif olarak seçilir. Yetkinlik Formu ismi sadece adminler tarafından görülür. İstenilen isim yazılabilir. Açıklama alanına form bilgisi girilir. Başlangıç Bitiş Tarihi herzaman bir önceki senenin 1-Ocak tarihi olarak seçilir. Ekle tıklanılır ve çıkılır. Tekrar listeden oluşturulan yetkinlik seçilerek güncelle denilir. Durum Tamamlandı olarak seçilir. Dil Ekle diyerek yetkinlik bilgisinin hangi dilde ne şekilde yazması gerektiği girilir. Dil ekle tıklanıldığında açılan ekranda 2 başlık gelir. Girilecek dil seçeneğinden sonra Başlık Açıklama alanlarına görülecek dile göre yazılmış isim girilir. Hepsine aynı bilgiyi yazarak ekle denilinir. Birden fazla eklenebilir. Yetkinlik Ekle tıklanılarak kullanıcının sorumlu olacağı eklenmiş yetkinlik lsitesiden yetkinlikler eklenilir. Şirket Ortalaması alanında 1.1 olarak yazılarak şirket ortalama değeri girilir. Değerlendirilen bilgisi excelden geleceği için bilgi girilmeden Ekle denilir ve çıkılır.
  • 10. Slide79 YETKİNLİK FORMU OLUŞTURMA
  • 11. Slide80 YETKİNLİK FORMU OLUŞTURMA
  • 12. Slide81 YETKİNLİK FORMU OLUŞTURMA
  • 13. Slide77 YETKİNLİK FORMU KATILIMCI EXCEL Yetkinlik formu listesine dönüldüğünde oluşturulan yetkinliğin aksiyon kısmında Artı ikonuna tıklayarakkişi ekleme alanına gidilir. Örnek olarak gönderilen excel içerisindeki veriler girilerek Excel’den Al denilir ve Excel yüklenilir. Diğer alanlar otomatik olarak güncelleneceğinden ek giriş yapılması gerekilmez.
  • 14. Slide78 YETKİNLİK FORMU KATILIMCI EXCEL Yetkinlik formu excelindeki kolonlar aşağıdaki şekilde doldurulmalıdır. RATEE_USERNAME : Sistemdeki kullanıcı adı girilir. RATEE_SOURCE_ID : Kullanıcının sicil numarası girilir. RATER_USERNAME : Değerlendirme yapan yetkinliği ekleyen kişinin kullanıcı adı girilir. RATER_SOURCE_ID : Değerlendirme yapan yetkinliği ekleyen kişinin sicil numarası girilir. COMPETENCY_FORM_ID : Yetkinlik listesinde oluşturulmuş yetkinlik güncelle denilerek üst linkte bulunan https://defacto.akademi.net/admin/client/competency/#/edit/53 linkinden 53 rakamı alınarak buraya eklenilir. COMPETENCY_ID : Yetkinlik formu listesindenden oluşturulmuş yetkinlik formu güncelle denilerek üst linkte bulunan https://defacto.akademi.net/admin/client/competency-form/#/edit/52 linkinden 52 rakamı alınarak buraya eklenilir. RATING : Kullanıcının yetkinlik puanı 1,1 olarak girilir. COMMENTS : Kullanıcı durumu hakkında yorum yazılır. Örnek; Not So Bad
  • 15. Slide69