UPLOAD

  Ayşe Demir

  İstanbul, Türkiye

  2.2K

  360° Videonun Kullanım Alanları

  Published: January 26, 2019

  Eğitim kurumlarının tanıtımı, ders anlatımı, birebir ders işleme hissiyatı yaratılması mümkündür. Uçuş simülasyon sistemleri ile pilotlara görece, ucuz maliyetlerle eğitim verilebilmektedir.

  Comments

  360° Videonun Kullanım Alanları

  • 1. 360° Videonun Kullanım Alanları 360° Videonun Kullanım Alanları
  • 2. EĞİTİM EĞİTİM Eğitim kurumlarının tanıtımı, ders anlatımı, birebir ders işleme hissiyatı yaratılması mümkündür. Uçuş simülasyon sistemleri ile pilotlara görece, ucuz maliyetlerle eğitim verilebilmektedir.
  • 3. EĞİTİM EĞİTİM Öğrenciler okula gitmeden takacağı bir gözlük ile önceden oluşturulmuş sanal bir sınıfa katılıp canlı bir şekilde dersi sınıf ortamında dinleyebilecektir. (Tabi bu durum her ders için geçerli değil).
  • 4. EĞİTİM EĞİTİM Coğrafya derslerinde öğretmenin ” Takın Gözlükleri ” demesi ile öğrenciler Buca'da bulunan Mevlana Heykelini sanki oradaymış gibi inceleyip görebilecektir. Tarih dersinde ise öğrenciler önceden oluşturulmuş sanal müzeleri, tarihi kentleri oturdukları yerden gezebileceklerdir.
  • 5. İNŞAAT - EMLAK İNŞAAT - EMLAK Belki de bu teknoloji çoğu inşaat şirketini ve emlakçıyı memnun edecektir. İnşaat firmaları oraya gitmek zorunda kalmadan evlerini müşterileriyle paylaşacaklar. Müşteri, Sanal Gerçekliği kullandığı evin tüm odalarını ziyaret edebilecektir.
  • 6. ETKİNLİKLER ETKİNLİKLER Nikah, Davet, Gezi, Sergi, Fuar, Tanıtım Toplantıları, Seminer ve Brfingler, Eğitim çalışmaları ve aklınıza gelebilecek pek çok olayda 360° Video ve Sanal Gerçeklik Teknolojisinden yararlanabilirsiniz.
  • 7. TURİZM, SEYAHAT, OTELCİLİK TURİZM, SEYAHAT, OTELCİLİK 360° gezilebilir ortam ile incelenmek istenen çevrenin algılanabilmesi sağlanır. Bu amaçla mekan, hareketli video görüntü teknolojisi ile gezilebilir hale getirilebilmektedir.
  • 8. TURİZM, SEYAHAT, OTELCİLİK TURİZM, SEYAHAT, OTELCİLİK Tarihi ve turistik yerleri görmek, farklı ülkelerde bile olunsa konaklama yapılacak otelin içerisinde gezinmek, tekneyle vb. ile yapılacak tur için hazırlanmış bir tanıtım filmiyle o tura dahil olmuş gibi bilgilenmek bu yöntemle mümkün hale gelmektedir.
  • 9. TIP TIP Sanal gerçeklik gözlem ve eğitim amaçlı olarak tıp bilimi tarafından kullanılmakla birlikte doğrudan tedavi amaçlı olarak yükseklik korkusu gibi fobilerin de tedavisinde kullanılmaktadır. Homofobik rahatsızlıkları olan hastalar sanal ortamlara girip bu hastalıkları ile yüzleşip tedavi olması mümkün olacaktır.
  • 10. TEŞEKKÜRLER TEŞEKKÜRLER