UPLOAD

  2.1K

  8 Kasım Dünya Şehircilik Günü

  Published: November 08, 2019

  8 Kasım Dünya Şehircilik Günü

  Comments

  8 Kasım Dünya Şehircilik Günü

  • 1. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü
  • 2. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Dünya Şehircilik Günü oluşumunun; Dünyada 59. yılı, Türkiye’de başlatılmasının 32. yılıdır.
  • 3. Dünya’da Ve Türkiye’de 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Oluşumu Dünya’da Ve Türkiye’de 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Oluşumu Prof. Carlos Maria della Paolera'nın 8 Kasım 1949 yılında başlattığı Dünya Şehircilik Günü oluşumunun 59.yılı. Türkiye’de bu oluşumdan 27 yıl sonra 1976- 1977 yıllarında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde başlattılan, Dünya Şehircilik Günü düzenlemelerinin de bu sene 32.si düzenleniyor.
  • 4. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Planlamanın ülkemizde kurumsallaşmasının önemli ögelerinden TMMOB Şehir Plancıları Odası`nın Kuruluşunun 50. Yılında, planlama meslek alanındaki sorunları kapsamlı biçimde değerlendirme gerekliliği ortaya çıkarmıştır. Planlama meslek alanı pratik içerisindeki farklı boyutlarıyla derin bir değişim ve dönüşüm yaşamaktadır.
  • 5. Dünya Şehircilik Günü amblemi;  Dünya Şehircilik Günü amblemi; 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nü temsilen, grafik anlatım olarak kullanılan amblem temel renkleri; sarı renk güneşi; mavi renk su ve havayı; yeşil renk ise yeşil dokuyu ifade etmektedir.