UPLOAD

  2.8K

  Dünya Tasarruf Günü

  Published: October 31, 2019

  31 Ekim Dünya Tasarruf Günü

  Comments

  Dünya Tasarruf Günü

  • 1. Dünya Tasarruf Günü Dünya Tasarruf Günü 31 Ekim
  • 2. Dünya Tasarruf Günü Tarihi Dünya Tasarruf Günü Tarihi Dünya Tasarruf Günü, 30 Ekim 1924 tarihinde, İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen 1. Uluslararası Tasarruf Bankası Kongresi (Dünya Tasarruf Bankaları Birliği) sırasında kuruldu.
  • 3. Dünya Tasarruf Günü Dünya Tasarruf Günü 29 ülkenin temsilcileri, dünya çapında topluma tasarruf ve ekonomi ve bireyle olan ilgisi fikrini akla getirmek istedi. Dünya Tasarruf Günü genellikle bu günün resmi tatil olduğu ülkeler hariç, 31 Aralık'ta düzenlenmektedir, çünkü fikir bankaların açık olması, böylece insanların birikimlerini hesaplarına aktarabilmeleridir.
  • 4. Dünya Tasarruf Günü Dünya Tasarruf Günü Daha yüksek bir yaşam standardı elde etmek ve ekonomiyi güvence altına almak için para tasarrufu fikrine bağlı tutulan bazı örnekler vardı, örneğin, ilk ulusal tasarruf gününün 1921'de kutlandığı İspanya'da veya Devletler. Almanya gibi diğer ülkelerde, halkların tasarruflara olan güvenleri, çoğu 1923'teki Alman para reformunda tasarruflarını kaybettiği için restore edilmek zorunda kaldı.
  • 5. Dünya Tasarruf Günü Dünya Tasarruf Günü Daha yüksek bir yaşam standardı elde etmek ve ekonomiyi güvence altına almak için para tasarrufu fikrine bağlı tutulan bazı örnekler vardı, örneğin, ilk ulusal tasarruf gününün 1921'de kutlandığı İspanya'da veya Devletler. Almanya gibi diğer ülkelerde, halkların tasarruflara olan güvenleri, çoğu 1923'teki Alman para reformunda tasarruflarını kaybettiği için restore edilmek zorunda kaldı.
  • 6. Günümüzde, Dünya Tasarruf Günü'nü düzenleyen bankaların odağı, birçok kişinin bankasız olduğu gelişmekte olan ülkelerdir. Günümüzde, Dünya Tasarruf Günü'nü düzenleyen bankaların odağı, birçok kişinin bankasız olduğu gelişmekte olan ülkelerdir. Tasarruf bankaları, yoksullar tarafından tutulan tasarruf hesaplarının sayısını iki katına çıkarmak için sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmak gibi bazı kampanya ve girişimlerle bu ülkelerdeki tasarrufların arttırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.
  • 7. Dünya Tasarruf Günü Kutlamaları Dünya Tasarruf Günü Kutlamaları Dünya Tasarruf Günü kutlamaları için çok çeşitli araçlar kullanılmıştır. Posterler, konferanslar, broşürler, el ilanları, makaleler, koro şarkıları, reklamlar, eğitici ve tanıtıcı filmler. 1928 yılında Gino Valori ve Giuseppe Pietri tarafından bir Tasarruf Marşı bestelenmiştir.
  • 8. Dünya Tasarruf Günü Okullarda tasarrufun teşvik edilmesine özel önem verilmiş ve bu amaçla tasarruf kampanyaları düzenlenmiştir. Tasarruf haftası boyunca çocuklara tasarruf etmeyi öğretmeye yönelik özel kurslar düzenlenmiştir. Okullarda kumbaralar ve banka hesap cüzdanları dağıtılmıştır. Sonuç olarak, Dünya Tasarruf Günü’nün okullarda tasarrufu teşvik etme konusunda önemli bir etkisi olmuştur.