UPLOAD

  Berkay BOZKURT

  İstanbul, Turkey

  6.3K

  Windows Ürünleri

  Published: October 12, 2018

  Microsoft Corporation, ABD merkezli bir çok uluslu teknoloji şirketidir. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirir, üretir, lisanslar ve satar.

  Comments

  Windows Ürünleri

  • 1. Windows Ürünleri This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Windows Ürünleri
  • 2. Microsoft This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft Microsoft Corporation, ABD merkezli bir çok uluslu teknoloji şirketidir. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirir, üretir, lisanslar ve satar. Şirketin en çok bilinen yazılımları Microsoft Windows işletim sistemi ailesi, Microsoft Office paketi, Internet Explorer ve Edge web tarayıcılarıdır. Öne çıkan donanım ürünleri ise Xbox video oyun konsolları ve Microsoft Surface tablet serisidir. Microsoft, 2016 itibarıyla dünyanın en büyük yazılım geliştiricisi ve dünyanın en değerli şirketlerinden birisidir. Şirketin adı, "microcomputer" (mikrobilgisayar) ve "software" (yazılım) sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelir.
  • 3. Microsoft This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft Microsoft, 4 Nisan 1975'te Paul Allen ile Bill Gates tarafından kuruldu. İkilinin amacı a Altair 8800 bilgisayar sistemi için BASIC yorumlayıcıları geliştirip satmaktı. Şirket, 1980'lerin ortalarında MS-DOS ile kişisel bilgisayarlara yönelik işletim sistemi pazarını domine etmeye başladı ve ardından Microsoft Windows ile liderliğini sürdürdü.1986'da halka açıldı. Hisse değerleri hızla yükselince üç dolar milyarderi yarattı, Microsoft çalışanlarından 12.000 kişi de dolar milyoneri oldu. Şirket, 1990'lardan bu yana işletim sistemi pazarının dışına çıkarak genişlemekte, ayrıca büyük çaplı kurumsal alımlar yapmaktadır. En büyük satın alımları Aralık 2016'da 26,2 milyar dolara aldığı LinkedIn ve Mayıs 2011'de 8,5 milyar dolara aldığı Skype Technologies'dir.
  • 4. Microsoft This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft 2015 itibarıyla Microsoft, PC işletim sistemleri pazarında ve ofis yazılımları pazarında pazar lideridir, ancak tüm işletim sistemleri hesaba katıldığında liderliği Android'e kaptırmıştır. Şirket ayrıca masaüstü bilgisayarlar ve sunucular için hem bireylere hem de kurumlara yönelik çeşitli yazılım ve hizmetler geliştirmektedir. Bunlar arasında Bing arama motoru, MSN adlı dijital hizmetler pazarı, HoloLens adlı karma gerçeklik platformu, Azure buluş bilişim platform ve Visual Studio yazılım geliştirme platformu sayılabilir.
  • 5. Microsoft This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft 200 yılında Gates CEO'luk görevinden ayrıldı ve yerine Steve Ballmer geldi. Ballmer, Microsoft'u bir "cihaz ve hizmet şirketine dönüştürme" stratejisini benimsedi. Bu kapsamda Microsoft, 2008'de Danger Inc.'i satın alarak kendi bilgisayarlarını üretebilir hale geldi ve Haziran 2012'de Microsoft Surface tablet bilgisayar serisini duyurdu. Ardından'dan Nokia'nın cihaz ve hizmetler bölümünü satın alarak Microsoft Mobile'ı oluşturdu. 2014'te CEO'luk görevine Satya Nadella geldikten sonra şirket, donanım bölümünü küçültmeye ve bulut bilişime odaklanmaya başladı. Bu hamleyle birlikte şirketin hisse değeri Aralık 1999'dan beri en yüksek noktaya ulaştı.
  • 6. Microsoft’un Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft’un Tarihçesi Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir bilgisayar"dı.
  • 7. Microsoft’un Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft’un Tarihçesi Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates, bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS(Micro Instrumentation and Telemetry Systems) Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Kârlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.
  • 8. Microsoft’un Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft’un Tarihçesi Şirket, ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978'de Japonya'da açtı. 1 Ocak 1979'da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı. Aradan geçen yıllar içinde Microsoft bir dünya devi olmuş, sahibi Bill Gates'i dünyanın en zengin insanı haline getirmiştir. Ancak bu zenginliği herkesin düşündüğü şekilde sadece geliştirdiği işletim sistemini satarak değil ayrıca sektördeki büyük açıkları kapatabilecek nitelikte yazılan yazılımların daha kendisi için tehlike teşkil edecek aşamaya getirmeden satın almasıyla başarabilmiştir. Microsoft , başarılı İsveçli yapımcı Mojang şirketini de 2.5 milyar $ fiyatına satın almıştır.
  • 9. LOGOLARI This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com LOGOLARI
  • 10. Microsoft’un Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft’un Tarihçesi Microsoft artık sadece bir yazılım şirketi değil ayrıca iş ve eğlence dünyası için geliştirdiği donanımlar ile de adından söz ettirmektedir. Visual Studio ve FSX (Microsoft Flight Simulator) gibi büyük ve önemli çalışmaları da bulunmaktadır. Microsoft 17 Eylül 2007 tarihinde Avrupa Birliği Microsoft rekabet davasını kaybetmiştir. 3 Eylül 2013 tarihinde Microsoft, Nokia'nın Cihazlar ve Servisler birimlerini ve bazı Nokia patentlerini 7.2 Milyar Dolar karşılığında satın alınmıştır. Bu satın almayla birlikte Nokia'nın 18 bin'i üretimde olmak üzere, 32 bin çalışanının da Microsoft tarafına geçeceği açıklandı. 18 Mayıs 2016'da ise Microsoft akıllı telefonlardan beklediği verimi alamadığını belirterek Nokia'yı 350 Milyon Dolara Foxconn'a sattığını açıkladı. 14 Haziran 2016 tarihinde Microsoft sosyal medya platformu olan LinkedIn'i 26.2 Milyar Dolara satın almıştır.LinkedIn Microsoft'un satın aldığı 196. şirket olmuştur.
  • 11. Microsoft Office This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Microsoft Office Microsoft Office, 1989 yılında Microsoft tarafından tanıtılan, Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde birbiriyle ilişkili masaüstü uygulamaları, sunucular ve hizmetler sunan bir ticari ofis yazılım paketidir. Yapılan araştırmalara göre, Haziran 2009 itibarıyla işletmelerin %80'i Microsoft Office'in herhangi bir sürümü kullanmaktadır (Office 2007'yi kullanan işletmelerin oranı %64 civarındadır). Nisan 2000 yılında ilk kez olarak o dönemlerde el bilgisayarı, sonradan mobil cihazlar için yazılımın mobil versiyonu Microsoft Office Mobile, Haziran 2010 yılında çevrimiçi hizmeti olan Office Online ve onun bir parçası olan Docs.com, Haziran 2011 yılında ise grup yazılımı ve internet paketi olan Office 365 tanıtıltı. Ağustos 2015-de sunum yazılımı Office Sway, 2016 yılın Nisan ayında eğitim platformu Microsoft Classroom, Haziran ayında planlama yazılımı Microsoft Planner, Kasım ayında ise takım platformu Microsoft Teams sunuldu.. Güncel sürümleri Windows için Office 2013 11 Aralık 2012 tarihinde, Mac OS X için Office 2011 ise 26 Ekim 2010 tarihinde piyasaya sürüldü.
  • 12. Office 365 This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Office 365 Office 365 Microsoft'un bir grup yazılım ve hizmet aboneliği için kullandığı marka adıdır; Birlikte yaratıcılık yazılımı ve ilgili hizmetleri abonelere sunmaktadır. Tüketiciler için bu hizmet, Windows ve macOS'ta Microsoft Office uygulamalarının kullanılmasına izin veriyor, Microsoft'un bulut depolama hizmeti OneDrive'da depolama alanı sağlıyor ve ayda 60 Skype dakikası hibe ediyor. Ticari kullanıcılar için Office 365, Microsoft Exchange Server, Skype for Business Server, SharePoint ve Office Online'nin barındırılan sürümleri, Yammer ile entegrasyon ve Microsoft Office yazılımına erişim yoluyla e-posta ve sosyal ağ hizmetleri sağlayan planlar sunar. Ekim 2010'da başlayan bir beta testinden sonra Microsoft, orijinal olarak kurumsal kullanıcıları hedefleyen Microsoft Business Productivity Online Suite'in (MSBPOS) devamı olan Office 365'i 28 Haziran 2011'de başlattı. Microsoft, Microsoft Office 2013'ün piyasaya sürülmesiyle farklı işyeri türlerini hedefleyen yeni planlar eklemek üzere Office 365'i genişletti; Office masaüstü yazılımını abonelik temelinde kullanmak isteyen genel tüketicileri hedef alan yeni planlar ile birlikte yuvarlanan sürüm modeline de vurgu yapıldı.
  • 13. Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Tarihçesi Microsoft ilk olarak Ekim 2010'da Office 365'i duyurdu; Çeşitli organizasyonlardaki özel bir beta sürümünden başlayarak, Nisan 2011'de bir genel beta sürümüne ve genel kullanıma 28 Haziran 2011'de erişime açılmıştır. Google Apps benzer hizmetlerinden gelen artan rekabet karşısında Microsoft, Office 365 platformunu Exchange Server'ı (e-posta için), SharePoint'i (dahili sosyal ağlar, işbirliği ve genel bir web sitesi için) ve Lync'i (iletişim, VoIP ve konferans için) içeren mevcut çevrimiçi hizmetlerini (Business Productivity Online Suite gibi) "her zaman güncel bir bulut servisine bir araya getirmek" üzere tasarladı. Başlangıçta küçük iş ve işletmeler için planlar başlatıldı; Küçük işletme planında Exchange e-postası, SharePoint Online, Lync Online, SharePoint üzerinden web barındırma ve Office Web Uygulamaları (Office Online) sunuldu. Kurumsal plan ayrıca Office 2010 Professional Plus yazılımı ve 24/7 telefon desteği için kullanıcı başına lisans ekledi. Hizmetin resmi olarak piyasaya sürülmesinin ardından, Business Productivity Online Suite müşterilerine BPOS'tan Office 365 platformuna geçiş planlamaları ve gerçekleştirmeleri için 12 ay verildi.
  • 14. Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Tarihçesi Office 2013'ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, 27 Şubat 2013 tarihinde Office 365 platformunun güncellenmiş bir sürümü piyasaya çıktı. Sunucu bileşenleri ilgili 2013 sürümlerine güncellendi ve Microsoft, Office 365 hizmetini Small Business Premium, Midsize Premium ve Pro Plus gibi yeni planlarla genişletti. Ev kullanıcılarını hedefleyen yeni Office 365 Home Premium planı da tanıtıldı; Yeni plan, genişleyen OneDrive depolama alanı ve aylık 60 dakika Skype aramaları ile birlikte, beş bilgisayara kadar Office 2013 paketine erişimi sağlıyor. Plan, genel tüketicilere, özellikle birden fazla bilgisayara Office yüklemek isteyenlere yöneliktir. Ortaöğretim sonrası eğitim alan kullanıcılara yönelik bir üniversite planı da sunuldu. Bu yeni tekliflerle Microsoft, ön ödemeli Office 365 aboneliklerini perakende satış mağazalarında Office 2013'ün normal, aboneliğe dayalı olmayan sürümleri ile birlikte sunmaya başlamıştır; buna karşın, yalnızca bir bilgisayarda kullanım için lisanslanmıştır.
  • 15. Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Tarihçesi Microsoft, 19 Mart 2013'te Office 365 için Yammer'in (2012'de satın alınmışdır) kurumsal sosyal paylaşım platformu ile entegrasyon planlarını ayrıntılı olarak açıkladı: iki hizmet arasında tek bir oturum açma kullanma yeteneği, paylaşılan özet akışı ve belge toplaması ve SharePoint haber akışını ve sosyal işlevselliğini Yammer ile tamamen değiştirme becerisi vardır. Bir Office 365 portalından bir Yammer ağına bir bağlantı sağlama olanağı, Haziran 2013'te ise, Temmuz 2013'te tanıtılan daha ağır entegrasyon (SharePoint için bir Yammer uygulaması ve tek oturum açma gibi) kullanıma sunuldu.
  • 16. Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Tarihçesi Microsoft, 8 Temmuz 2013'te, Office 365 için iş zekası ve kendi kendine hizmet veri madenciliği araçlarından oluşan ve yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sunulacak olan Power BI'yi açıkladı. Power BI öncelikle Excel'e dahil edilir; bu sayede kullanıcılar, Kamu ve Özel verileri kullanarak elektronik tablolar ve grafikler oluşturmak için Power Query aracını kullanabilir, daha önce GeoFlow olarak da bilinen bir beta eklentisi olan Güç Haritası aracını kullanarak Bing Haritalarıyla coğrafi görselleştirme gerçekleştirir. Kullanıcılar ayrıca raporlara erişebilir, yayınlayabilir ve verilere ilişkin doğal dil sorguları gerçekleştirebilirler. Microsoft, belli pazarlar için sınırlı bir süre sunduğu gibi (ancak ABD hariç tutulduğunda), Office 365 Home Premium veya University aboneliğini 28 Eylül 2013 tarihinden önce satın alanların ücretsiz bir yıllık Xbox Live Gold aboneliği alacaklarını açıkladı. Mart 2014'te Microsoft, "Home Premium" planını "Ev" olarak yeniden adlandıracağını ve tek kullanıcılar için yeni bir "Kişisel" plan ekleyeceğini açıkladı; Bu yeni seçenekler resmi olarak 15 Nisan 2014'te başlatıldı. Haziran 2014'te, Office 365 abonelerine sunulan OneDrive depolama alanı miktarı 20 GB'dan 1 terabayt'a yükseltildi. Microsoft, 27 Ekim 2014'te, Office 365 abonelerinin "sınırsız" OneDrive depolama alanı alacaklarını açıkladı. Kötüye kullanılması ve Microsoft tarafından uygulanan depolama seçeneklerinde genel bir azalma olması nedeniyle, 1 TB'lik başlık Kasım 2015'te eski durumuna getirildi.
  • 17. Tarihçesi This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Tarihçesi Kullanıcılar ayrıca raporlara erişebilir, yayınlayabilir ve verilere ilişkin doğal dil sorguları gerçekleştirebilirler. Microsoft, belli pazarlar için sınırlı bir süre sunduğu gibi (ancak ABD hariç tutulduğunda), Office 365 Home Premium veya University aboneliğini 28 Eylül 2013 tarihinden önce satın alanların ücretsiz bir yıllık Xbox Live Gold aboneliği alacaklarını açıkladı. Mart 2014'te Microsoft, "Home Premium" planını "Ev" olarak yeniden adlandıracağını ve tek kullanıcılar için yeni bir "Kişisel" plan ekleyeceğini açıkladı; Bu yeni seçenekler resmi olarak 15 Nisan 2014'te başlatıldı. Haziran 2014'te, Office 365 abonelerine sunulan OneDrive depolama alanı miktarı 20 GB'dan 1 terabayt'a yükseltildi. Microsoft, 27 Ekim 2014'te, Office 365 abonelerinin "sınırsız" OneDrive depolama alanı alacaklarını açıkladı. Kötüye kullanılması ve Microsoft tarafından uygulanan depolama seçeneklerinde genel bir azalma olması nedeniyle, 1 TB'lik başlık Kasım 2015'te eski durumuna getirildi. Haziran 2016'da Microsoft Planner'ı genel yayın için hazır hale getirdi. Trello ve diğer çevik takım işbirliği bulut servislerine rakip olarak kabul edilir.
  • 18. Özellikler This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Özellikler Office 365 hizmeti, bir dizi ürün ve hizmetten oluşur. Office 365'in tüm bileşenleri bir çevrimiçi portal vasıtasıyla yönetilebilir ve yapılandırılabilir; Kullanıcılar manuel olarak eklenebilir, bir CSV dosyasından içe aktarılabilir veya Office 365, Active Directory Federasyon Hizmetleri'ni kullanarak bir yerel Active Directory ile tek oturum açma için kurulabilir.
  • 19. Outlook This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Outlook İş ve kurumsal Office 365 aboneliklerine eklenen e-posta hizmeti, görev yönetimi, takvim uygulaması ve kişiler yöneticisi, web markası üzerindeki Outlook kapsamındadır. Outlook Posta, Outlook Takvim, Outlook Kişileri ve Outlook Görevleri içerir. Microsoft, Office 365 ile "Clutter" adlı bir e-posta özelliğini kullanıma sundu. Clutter, e-postaların ilgi ve önemi konusunda kullanıcı tercihlerini hatırlıyor. Kullanıcı belirli bir konuyla ilgili e-postaları yoksaymaya devam ederse, e-posta konularıyla ilgili davranış kalıbını analiz eder. "Clutter", bu e-postaları Outlook'ta aynı ada sahip bir klasöre taşır. Kullanıcılar, Office 365 portalında oturum açarak bu özelliğin etkinliğini / devre dışı kalmasını yönetebilir
  • 20. Barındırılan Hizmetler This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Barındırılan Hizmetler Office 365 için kurumsal ve işletme odaklı planlar Exchange, Business for Skype, SharePoint ve tarayıcı tabanlı Office Web Apps paketi gibi Office tabanlı sunucu platformlarının bulut tabanlı sürümlerine bir hizmet temelinde erişimi sağlar. SharePoint'in OneDrive for Business işlevselliğiyle (resmi olarak SharePoint MySites ve SkyDrive Pro olarak bilinir ve tüketici odaklı OneDrive hizmetinden farklıdır) her kullanıcı 15 GB'lık çevrimiçi depolama alanına sahiptir. Microsoft'un kurumsal yazılımı yerine, Office 365 için Home'nin planları, Microsoft'a ait Skype VoIP hizmetinde ayda 60 dakikalık telefon görüşmelerinin yanı sıra, her bir kullanıcı için 1 terabyte'lık OneDrive depolama alanı ve Microsoft'a ait tüketici düzeyinde çevrimiçi hizmetler için prim geliştirmeleri içermektedir.
  • 21. Ofis Uygulamaları This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Ofis Uygulamaları Office 365 için bazı planlar, abonelik dönemi için hem Windows (Microsoft Office 2016) hem de OS X (Office for Mac 2016) için Office masaüstü uygulamalarının mevcut sürümlerine erişim de içerir. Windows'daki Office 2016'da, dosyalar arka planda akış halinde iken kullanıcıların uygulamaları neredeyse anında kullanmaya başlamasını sağlayan bir "Tıkıyla Çalıştır" sistemi kullanılarak yüklenir. Yazılımın güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklenir, hem güvenlik güncelleştirmelerini, hem de büyük yeni Office sürümlerini kapsar. Bir Office 365 aboneliği geçerse, uygulamalar düzenleme işlevinin devre dışı bırakıldığı salt okunur bir mod girer. Yeni bir abonelik satın alındığında ve etkinleştirildiğinde tam işlevler geri yüklenir. Android ve iOS cihazları (hem akıllı telefonlar hem de tablet bilgisayarlar dahil) için Microsoft Office Mobile uygulamalarına erişim başlangıçta Office 365 aboneleri ile sınırlıydı, ancak temel düzenleme ve doküman oluşturma o zamandan beri kişisel kullanım için ücretsiz hale getirildi. Bununla birlikte, Office 365'ten bazı gelişmiş düzenleme özelliklerinin kilidini açmak, uygulamaların ekranları 10.1 inçten daha büyük olan aygıtlarda kullanmak veya uygulamaların iş için kullanılması için kullanılması gerekir. Outlook Grupları ve OneDrive Grupları ayrıca Windows 10 Mobile'de bir uygulama olarak sunuldu.
  • 22. Güncellemeler This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Güncellemeler Office 365 platformu, yuvarlanan bir serbest bırakma modeli kullanır. Hizmetin online bileşenleri güncelleştirmeleri, çeyrekte bir kez sağlanmaktadır. Sunucuda, sunucu bileşenlerinin 2010 sürümleri Office 365 ile kullanıldı. Bu hizmetler Şubat 2013'te piyasaya sürüldüğünde otomatik olarak Microsoft Office 2013 muadillerine yükseltildi. Kurum bölümü başkanı Kurt DelBene, Office 2013'ün piyasaya sürülmesiyle, Office masaüstü yazılımına yönelik küçük ve artımlı güncellemelerin tüm Office 365 kullanıcılarına benzer şekilde periyodik olarak akış sistemi vasıtasıyla sağlanacağını belirtti. Microsoft, Microsoft Office 2016'yı Eylül 2015'te kullanıma sunmaya başladı.
  • 23. Office 365 Eğitim This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Office 365 Eğitim Office 365 Eğitim (önceki isimleri Eğitim için Office 365 ve Microsoft Live@edu eğitim ihtiyaçları için tasarlanmış ücretsiz bir barındırılan Microsoft hizmetleri ve uygulamaları paketidir. Microsoft bu yönde Nisan 2016 yılında harmanlanmış öğrenme platformu olan Microsoft Classroom hizmetini tanıttı. Program, eğitim kurumlarına bir dizi barındırılan işbirliği hizmetleri, iletişim araçları ve mobil, masaüstü ve web tabanlı uygulamalar ile veri depolama yetenekleri sunar. Paket, Microsoft Office Live Çalışma Alanı, Windows Live SkyDrive, Windows Live Spaces, Microsoft SharedView Beta, Microsoft Outlook Live, Windows Live Messenger ve Windows Live Uyarıları dahil olmak üzere Microsoft uygulamaları içerir.
  • 24. Office 365 Eğitim This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Office 365 Eğitim Suite, Microsoft Eğitim Çözümlerinin bir parçasıdır. Microsoft Live ID ile öğrenci oturum açabilir ve Outlook Live, Windows Live Messenger, Windows Live Spaces, Windows Live SkyDrive, Windows Live Mobile ve diğerleri gibi birden fazla Microsoft uygulamasına erişebilir. Üniversiteler, kolejler ve okullar, ücretsiz kayıt işlemi yoluyla programa kayıt olabilirler. 2012'de Live @ edu, Microsoft Office 365 hizmetinin şemsiyesi altına taşındı. Live @ edu hizmetiyle ilgili soru soran eski Outlook Live Answers portalı 17 Aralık 2012'de kullanımdan kaldırılmıştır. Geçişin Eylül 2013'e kadar tamamlanması amaçlanmıştır.
  • 25. Güvenlik This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Güvenlik Aralık 2011'de Microsoft, Office 365 platformunun ISO / IEC 27001 güvenlik standartlarına, Avrupa Birliği Veri Koruma Yönergesi'ne (model maddelerin imzalanması yoluyla) ve Birleşik Devletler'deki sağlık bakım ortamları için Sağlık Sigortası Taşınabilirliği ve Hesap Verebilirlik Yasasına uyumlu olduğunu bildirdi. Aynı zamanda, Microsoft, hizmetin gizlilik politikaları ve güvenlik uygulamaları hakkında daha fazla bilgi içeren yeni bir "Güvenlik Merkezi" portalı da açtı. Mayıs 2012'de Microsoft, Office 365'in Federal Bilgi Güvenliği Yönetim Yasası'na (Federal Information Security Management Act) uyumlu olduğunu ilan etti: Yasaya uymak, şimdi Office 365'in ABD hükümet kurumları tarafından kullanılmasına izin verecekti. Avrupa veri koruma standartlarına uyduğunu iddia ederken ve mevcut Safe Harbor sözleşmelerine rağmen Microsoft, Avrupa sunucularında depolanan verileri ABD Yeterlilik Yasası uyarınca ABD makamlarına teslim etmekten kaçınmayacağını itiraf etti. Birkaç gün boyunca, Lync anlık ileti hizmeti ve Exchange e-posta hizmetinin 23 Haziran 2014'te olduğu gibi bir bulut bilgi işlem hizmeti olan hizmet kesintileri olabilirdi.
  • 26. Planlar This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Planlar Office 365, farklı fiyat noktalarında farklı özellik setleri sunarak farklı ihtiyaçlara ve pazar bölümlerine yönelik farklı abonelik planlarında mevcuttur. Bunlar arasında şunlar bulunur: ●Kişisel:Tek bir bilgisayarda (PC veya Mac) ev / ticari olmayan kullanım için Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote, Microsoft Outlook, Microsoft Publisher & Microsoft Access'e erişimi içerir. Artı bir tabletteki (Android, iOS veya Windows RT tam Windows bilgisayar sayılır) premium özelliklere erişebilir. Buna ek olarak, 1 TB ek OneDrive depolama alanı ve ayda 60 dakika Skype uluslararası görüşme yapılabiliyor (alana bağlı). Office 365 Üniversitesi olarak bilinen ve bir kullanıcı tarafından iki cihazda kullanılmasına izin verilen indirimli dört yıllık bir planda satın alınan bir Kişisel Sürüm, orta öğretim sonrası kurumlarda olanlar için geçerlidir. Microsoft, fakülte için lisanslı Office yazılımına sahip kurumların öğrencilerine Office 365 abonelikleri de sunmuştur.
  • 27. Planlar This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Planlar ●Ev (önceki Home Premium): Ana tüketicilere ve ailelere yönelikdir; Kişiselle aynıdır, ancak en fazla beş kullanıcıya kadar beş cihazda kullanılabilir. ●İş Esasları (eskiden Küçük İşletme): Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote'nin web tabanlı sürümleri için barındırılan Exchange, SharePoint ve Lync hizmetlerine ve Office Online'ye erişim sunar. ●İş Dünyası: Çevrimiçi hizmetler Exchange, SharePoint ve Lync Online olmaksızın kullanıcı başına beş bilgisayara kadar Mac ve PC'ler için masaüstü uygulamaları sunar. ●Business Premium (eskiden Small Business Premium): Business ve Business Essentials planlarının bir bileşimi. ●ProPlus: Kullanıcı başına en fazla beş cihazda Office 2016 Professional Plus uygulamalarına erişim sunar. ●Orta Ölçekli İşletme: 10-300 çalışanı olan işletmeler içindir. ProPlus'tan Office 2013 uygulamalarına erişim sunulurken artı Exchange, SharePoint ve Business for Skype hizmetlerini barındırır.
  • 28. Planlar This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Planlar ●Kuruluş: Kuruluş ortamlarında kullanılması amaçlanmıştır. Tüm Office uygulamalarına, barındırılan Microsoft Exchange Server, SharePoint'e ve Skype for Business hizmetlerine, ayrıca kuruluşa özel yasal uygunluk özellikleri ve desteğine erişim sunar. ●21Vianet tarafından işletiliyor olan Office 365: Microsoft, 21Vianet'i Çin müşterilerine Office 365 hizmetleri sunmak için lisansladı. Microsoft, Çin'de Office 365'le çalışmaz, 21Vianet yapar. Hizmet, başka bir yerde sunulan hizmetten özelliklerinde farklılık gösterir.
  • 29. Windows Ürünleri This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Windows Ürünleri Benim gözüm de 2012 ye sunduğu ürünler bakımından en hızlı giren firma Microsoft. Bundan ötürü bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Şimdi Microsoft’un bizlere 2012 de sunmayı planladığı ürünlerden kısaca bahsedelim.
  • 30. Yeni Bir İşletim Sistemi Windows 8 This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Yeni Bir İşletim Sistemi Windows 8 İlk olarak bahsedilmesi gereken program tabiki de windows 8 olmalı. Çünkü Microsoftun işletim sistemi olan windows’u 7 den 70’e herkes biliyor. Windows 2009 yılında kullanıcılara Windows 7 yi tanıtmıştı daha insanlar yeni yeni Win 7 ye alışmıştı ki Windows 8 i duyurdu ve bir kaç gün önce de beta sürümünü biz kullanıcılara sundu. “Peki neden Microsoft windows 7 den hemen sonra windows 8’i çıkardı?“ Çevremdeki insanlardan da bazen bu soruyu duyuyordum. İşte sebepleri, Windows 7’nin çıktığı 2009 yılında tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar o kadar yaygın değil hem de bugün ki seviyede değildi. Bu sektör öne çıkınca Windows 7’nin tabletlerin ve akıllı telefonların sistem ihtiyacını tam karşılamadığından microsoft yeni bir işletim sistemi çıkarma kararı aldı.
  • 31. Yeni Bir İşletim Sistemi Windows 8 This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Yeni Bir İşletim Sistemi Windows 8 Diğer bir sebep ise dokunmatik sistemlerin bilgisayarlara da entegre edilmeye başlanması ile dokunmatik sistemlere tam olarak sunan işletim sistemi ihtiyacının ortaya çıkması. En büyük sebep olarak ise cep telefonu sektöründe microsoft’un yaşadığı hüsran diyebiliriz. Microsoft şimdiden Nokia, Samsung gibi şirketlerle çoktan anlaştı. Hatta geçtiğimiz günler de Sony de cep telefonlarında Win 8 kullanacağı söylendi. Windows 8 de karşımıza çıkan en büyük farklar ise Windowsun Klasik görünümü yerine gelen metro arayüzü ve dokunmatik sistemlere uygunluğu diyebiliriz. Burada şunu da belirtmeliyim ki Windows 8 sağlam bir şekilde geliyor ve başta Google, Apple gibi dev şirketler bu durumu endişe ile izliyor
  • 32. İnternet Tarayıcısı Internet Explorer This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com İnternet Tarayıcısı Internet Explorer İkinci bahsedeceğim program ise windows sistemlerin de karşımıza çıkan internet tarayıcısı olan Explorer. Ben IE’a kaygı ile bakan biriyim çünkü IE sürümlerin de her zaman bir hüsran yaşadım. Bakalım Microsoft bu sektördeki en büyük rakipleri olan google chrome ve mozilla firefox’a nasıl cevap verecek.
  • 33. Veri Tabanı Sql Server 2012 This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Veri Tabanı Sql Server 2012 Gerçekten de Sql Server kıskanılacak bir şekilde geldi. Özellikle İş zekası, veri madenciliği, olap gibi konularda sağlam bir Sql Server karşımıza çıkıyor. Bu konularda eleştirilen sql server’a microsoft 2012 versiyonuyla güzel bir cevap vermeye hazırlanıyor sanırım. Bu sektördeki Rakipleri olan Oracle ve IBM firmalarını zor durumda bırakacağa benziyor.
  • 34. Visual Studio 11 This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com Visual Studio 11 Zaten bu yazının ortaya çıkmasının en büyük nedeni Visual Studio. Öğrenciler için güzel bir sistem olan DreamPark tan VS nun beta sürümünü indirirken bu yazıyı hazırladım fakat bu konuda henüz yazı yazacak bir bilgim yok. Sadece şunu diyebilirim ki gördüğüm kadarıyla çok farklı bir Visual Studio ile karşılaşabiliriz. Sizler İnternetten daha fazla kaynaklar bulabilirsiniz. Benim şimdilik aklıma gelenler bu kadar sizlerin de yorumlarınızı bilmek isterim doğrusu. Bu yıl microsoft için geçekten de özel bir yıl olacak. Özellikle windows 8 hakkında neler düşünüyorsunuz?
  • 35. KAYNAKLAR: This presentation uses a free template provided by FPPT.com www.free-power-point-templates.com KAYNAKLAR: https://www.wikizero.pro/index.php?q=aHR0cHM6Ly91cGxvYWQud2lraW1lZGlhL m9yZy93aWtpcGVkaWEvY29tbW9ucy90aHVtYi84LzgzL1dpbmRvd3NfbG9nb19h bmRfd29yZG1hcmtfLV8yMDEyLnN2Zy8yNTBweC1XaW5kb3dzX2xvZ29fYW5kX 3dvcmRtYXJrXy1fMjAxMi5zdmcucG5n https://encrypted- tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSksBbRWewFWXOeRTCTUdcsyOQSG YpsxAsdXGTCKNC2jkbmKcPrvg https://encrypted- tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQt1fyzHexrO0AJniKT4AbUGDRDCuPTG nWtACXfGBRPMllUuuVx https://encrypted- tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6wTZQ_n5hgMAxPo61aqmt- HTCwlPS4GNYPw0ttYde6NHhTUH1jw https://s.libertaddigital.com/fotos/noticias/1920/1080/fit/logo-microsoft-antiguos.jpg https://www.wikizero.pro/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3Jn L3dpa2kvT2ZmaWNlXzM2NQ https://www.wikizero.pro/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3Jn L3dpa2kvTWljcm9zb2Z0X09mZmljZSNQYWtldF9Tw7xyw7xtbGVyaQ