UPLOAD

  2.6K

  Sizi Verimli Kılacak 7 Uygulama

  Published: August 28, 2019

  Gün geçtikçe dijital ortam gelişiyor ve bu duruma ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bizim daha verimli çalışabilmemiz için iyi uygulamalar yazılıyor, yüz binler tarafından indirilip kullanılıyor. Bugün akıllı telefonlar ile şirketin tüm işleyişini ekranlardan takip edip gerektiği yerde de müdahalede bulunabiliyor. Hal böyleyken yaşamı daha planlı ve verimli hale getirebilecek uygulamalar sunumda listelenmiştir

  Comments

  Sizi Verimli Kılacak 7 Uygulama

  • 1. Slide91 Sizi Daha Verimli Kılacak 7 Uygulama
  • 2. Slide104 Gün geçtikçe dijital ortam gelişiyor ve bu duruma ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bizim daha verimli çalışabilmemiz için iyi uygulamalar yazılıyor, yüz binler tarafından indirilip kullanılıyor. Bugün akıllı telefonlar ile şirketin tüm işleyişini ekranlardan takip edip gerektiği yerde de müdahalede bulunabiliyor. Hal böyleyken yaşamı daha planlı ve verimli hale getirebilecek uygulamalar sunumda listelenmiştir Sizi Daha Verimli Kılacak 7 Uygulama
  • 3. 1) EVERNOTE 1) EVERNOTE Not almayı seven, gerekli gören insanların büyük bir aşkla kullandığı uygulama bugün iş dünyasının vazgeçilmezleri arasında. Evernote bir not alma uygulaması. Ancak basit bir not alma uygulamasından çok daha fazlasını veriyor. Kullanıcıların notunu bulutta saklayan Evernote, bu sayede akıllı telefonunuzda aldığını notlara tablet veya bilgisayardan da ulaşmanızı sağlıyor. Evernote’un dikkat çeken diğer özelliklerinden bir diğeri de notlara ses dosyası, video veya fotoğraf ekleyebilmeniz.
  • 4. 2) POCKET 2) POCKET İnternette sörf yapıyorsunuz. Muhteşem bir içeriğe rastladınız. Bunu mutlaka okumalıyım diyorsunuz fakat o an hiç mi hiç vaktiniz yok. Uygulamanın Chrome eklentisi sayesinde içeriğin sayfasındayken tarayıcınızın sağ üstünde bulunan Pocket ikonuna tıklıyorsunuz ve içerik telefonunuza iniyor. Vapurdayken, otobüsteyken ya da trafikte içeriğinizi dilediğiniz zaman telefonunuzdan görüntüleyebiliyorsunuz.
  • 5. 3) TRELLO 3) TRELLO Trello, basit ama etkili bir çalışma ve organizasyon ortamı isteyen ekip liderleri ve çalışma arkadaşları için hazırlanmış iş takip ve yönetim uygulamasıdır. Bir proje oluşturuyorsunuz. Bu projeye uygulamayı kullanacak ilgili iş arkadaşlarınızı ekliyorsunuz. Yapılması gerekenlerin listelendiği sayfada hangi işten kim sorumlu ise bu görevi yerine getirdikten sonra sistem üzerinden işin ne şekilde sonuçlandığını ya da gidişatını belirtiyor. Yönetici ise tek ekran üzerinden işin durumunu ve anlık takibini yapabiliyor.
  • 6. 4) WUNDERLİST 4) WUNDERLİST Wunderlist kişisel ya da profesyonel, aklınıza gelen tüm proje fikirlerini ve yapılacaklar listenizi kaydetmenize yarayan harika bir uygulama. Apple ve Android uygulamalarının yanı sıra Chrome eklentisiyle web üzerinden de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Belirli noktalarda Trello ile benzeşiyor olsa da Wunderlist'de kişisel kullanım daha ön planda.
  • 7. 5) FOREST 5) FOREST Diyelim ki dikkatiniz dağıldı ve acilen işinize odaklanmanız gerekiyor. Telefonunuzu da bir türlü elinizden bırakamıyorsunuz. Hemen telefonunuza Forest uygulamasını indirin. Uygulama içinde küçük ve sevimli bir fidan ekiyorsunuz. 30 dakika boyunca telefonunuzu kenara koyarak işinize odaklanırsanız güzel bir ağacınız oluyor. Eğer 30 dakika içinde uygulamayı terk ederseniz ağacınızı öldürmüş oluyorsunuz. Dikkatinizi ne kadar iyi toplayabiliyorsanız zamanla o kadar gür bir ormanınız oluyor.
  • 8. 6) COACH.ME 6) COACH.ME Coach.me hedeflerinize günlük alışkanlıklar ile ulaşmanızı sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir mobil uygulama. Uygulama sayesinde sizin ya da başka kullanıcıların oluşturduğu alışkanlıklara her gün check- in yapabilir, yaptığınız check-in’lere not ekleyebilir ve alışkanlıklarınızla ilgili sayısal ve görsel feedbackler alabilirsiniz. Kariyer yolunuzu belli veriler doğrultusunda şekillendirmek ya da yeni bir yetenek kazanma sürecinizi kontrol edebilmek için harika bir platform!
  • 9. 7) GENİUS SCAN 7) GENİUS SCAN Uygulama sayesinde bir dosyayı taramak için illaki ofiste olmanız gerekmiyor. Fotoğrafını çekerek taradığınız görüntüleri iki boyutlu olarak PDF veya JPEG formatında kaydedebiliyorsunuz.
  • 10. KAYNAKÇA KAYNAKÇA https://ceotudent.com Yazar : Yağmur Avvurur