UPLOAD

  2.1K

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Published: November 24, 2019

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Comments

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  • 1. 24 Kasım Öğretmenler Günü
  • 2. Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü Ülkemizde 1981'den beri, her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım 1928, Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" ünvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayınlanması ile resmileşmişti.
  • 3. Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü Atatürk'ün 1981'de, "başöğretmen" olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmişdi. Ülkemizde Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.
  • 4. Öğretmenler Günü’nün Amacı; Öğretmenler Günü’nün Amacı; Öğretmenin toplumdaki önemi ve değerini, anlamaktır. Öğretmenler arasındaki bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin bilincine varmalarını sağlamaktır. Öğretmenler Günü, bu fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.
  • 5. Öğretmenler Günü neden 24 Kasım’ da Kutlanır? Öğretmenler Günü neden 24 Kasım’ da Kutlanır? Öğretmenler günü 1981 yılından beri 24 Kasım'da kutlanıyor. Öğretmenler gününün Türkiye'de 24 Kasım'da kutlanmasının nedeni; Bakanlar Kurulu'nın Mustafa Kemal’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını 11 Kasım 1928'de vermesi ve bu unvanın, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşmeştir.
  • 6. Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır.
  • 7. 24 Kasım Öğretmenler GünüKutlu Olsun