UPLOAD

  3.3K

  İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin

  Published: September 19, 2019

  İnteraktif video geneleksel video dışında, eğitimlerin izlenme ve katılım oranlarını artırarak öğrenme sürecini hızlandırır ve kullanıcının üzerinde odaklanması gereken alanları belirlemesine yardımcı olur.

  Comments

  İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin

  • 1. İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin İnteraktif Video
  • 2. İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin İnteraktif video geneleksel video dışında, eğitimlerin izlenme ve katılım oranlarını artırarak öğrenme sürecini hızlandırır ve kullanıcının üzerinde odaklanması gereken alanları belirlemesine yardımcı olur. İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin
  • 3. İnteraktif Videolar İle E-Öğrenmeyi Sürükleyici ve Eğlenceli Hale Getirin Bu videolar izleyiciyi bir diyaloga bağlar. Daha sonra ne olacağını belirlemelerine izin verirken, hikayeyi dinlemeye ve katılmaya davet eder. Eğitimde İnteraktivite kullanmanın en az maliyetli yöntemlerinden biri de interaktif videolardır.
  • 4. Peki, interaktif video nedir? •Görüntü, gif, metin, bağlantı, soru gibi sürükleyici etkileşimli öğelerin eklenmesiyle yapılan videolardır. •Türkiye’nin en gelişmiş interaktif video firmasi olan cinema8 ile bunu deneyimleyebilirsiniz. •İnteraktif videoları üretmek için kodlama veya programlama becerileri gerekmez. Etkileşimli yönlerin kullanımını basitleştiren sürükle ve bırak özellikleri bulunmaktadır. •Bu etkileşimler, videonun altındaki zaman çizelgesine yerleştirilen noktalar ile gösterilir. Bu noktalar, etkileşimin videodaki belirli noktalarda mevcut olduğunu gösterir. Peki, interaktif video nedir?
  • 5. Hikaye Anlatımını (Storytelling) Yükselişi Etkileşimli videolar, e-öğrenmeyi ilgi çekici hale getirme arayışından doğmuştur. İzleyicinin videoya devam etmeden önce her adımında video ile etkileşim halinde olup, tamamlaması ile ilerleyen hikaye anlatımıdır. Hikaye anlatımı temelli bu e-öğrenme yöntemi, kullanıcıların öğrenme sürecinde daha anlamlı/verimli zaman geçirmelerini sağlar. Hikaye Anlatımını (Storytelling) Yükselişi
  • 6. İzleyicinin Dikkatini Çekme İzleyicinin Dikkatini Çekme Günümüzde mevcut olan bilgi hazinesi ile insanlar geleneksel içerikleri tüketmekte zorlanıyor. Geleneksel videoların başaramadığı şekillerde de, interaktif video izleyicinin dikkatini çekiyor.
  • 7. Rapor ve Analitik Rapor ve Analitik Bu özellik, eğitim tasarımcılarına ve eğitim yöneticilerine, öğrencinin verilerine daha derinlemesine erişimini sağlar.
  • 8. İnteraktif videonun tüm bu avantajlarını Cinema8 ile kullanabilirsiniz; İnteraktif videonun tüm bu avantajlarını Cinema8 ile kullanabilirsiniz; Cinema8 video streaming ihtiyaçlarını karşılar. Bununla birlikte video editleme, etkileşimli video alt yapısı ve storyboard mantığı ile tamamen kişiselleştirilebilen, dinamik ve interaktif bir video deneyimi sağlar.