UPLOAD

  2.8K

  Boğaz Ağrısına İyi Gelen İçeçekler

  Published: October 08, 2019

  Bogaz Ağrısına İyi Gelen İçeçekler ve Tarifi

  Comments

  Boğaz Ağrısına İyi Gelen İçeçekler

  • 1. Boğaz Ağrısına İyi Gelen İçeçekler Boğaz Ağrısına İyi Gelen İçeçekler
  • 2. Zencefil Çayı Zencefil Çayı Zencefil, antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkilere sahip, boğaz ağrısını hafifletmeye yardımcı olan bir baharattır. Zencefil çayı, enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olabilir, ve boğaz ağrısını hafifletebilir.
  • 3. Zencefil Çayı Tarifi Zencefil Çayı Tarifi Malzemeler: Zencefil kökü. 500 ml su 1 çay kaşığı kaşığı bal Sıkılmış limon suyu Tarif: Zencefilin kökünü soyun, rendeleyin. 1 çorba kaşığı rendelenmiş zencefil kaynar su ile birlikte küçük bir kaba koyun ve 10 dakika kadar bekletin. Bal ve limon ilave edin sonra karıştırın.
  • 4. Elma Sirkesi Elma Sirkesi Elma sirkesi, doğal sağlık toniğidir. Ana aktif maddesi olan asetik asit bakterilerle savaşmaya yardımcıdır. Öksürük veya boğaz ağrısı gibi grip belirtilerini tedavi etmek için bilinir. 1 fincan ılık suya 1 çorba kaşığı elma sirkesi isteğe bağlı olarak bal da ekleyip tüketilebilir.
  • 5. Meyan Kökü Çayı Meyan Kökü Çayı Meyan kökü, boğaz ağrısını azaltmaya yardımcı olabilecek, aspirine benzer özelliklere sahiptir. Büyük cerrahi operasyonlar geçirmiş bireylerde yapılan çalışmalar, meyan kökünün nefes borusunu açmasına bağlı olarak boğaz ağrısını önemli ölçüde azalttığını göstermiştir. Meyan kökünü sıcak su ile karıştırın, beş dakika bekletip içmeden önce iyice sıkın.
  • 6. Tuzlu Su Gargarası Tuzlu Su Gargarası Boğaz ağrısı için tuzlu su ile gargara yapmak iyi bilinen doğal bir çaredir. Tuz suyu boğaz dokusundan çekerek şişmeyi azaltır. 1 bardakılık suyun içine 1 tatlıkaşığı tuz karıştırın. Günde 3 kez gargara yapın.
  • 7. Adaçayı Ve Ekinezya Spreyi Adaçayı Ve Ekinezya Spreyi Yapılan çalışmalar, boğaz ağrısının hafifletilmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ekinezya, geleneksel tıpta yaygın olarak kullanılan başka bir bitkidir. Bakterilerle savaştığı ve inflamasyonu azalttığı gözlenmiştir. Bu spreyin, boğaz ağrısı rahatsızlığını hafiflettiği gözlenmiştir.
  • 8. Adaçayı Ve Ekinezya Spreyi Adaçayı Ve Ekinezya Spreyi Malzemeler: 1 tatlı kaşığı adaçayı 2 tatlı kaşığı toprak ekinezisi 1 su bardağı su Tarif: Suyu kaynatıp, adaçayı ve ekinezyayı küçük bir kavanoz içine yerleştirin ve sonra kaynar su ile doldurun. 30 dakika kadar demlenmesini bekletin. Küçük sprey şişesine yerleştirin ve her iki saatte bir veya gerektiğinde boğazınıza püskürtün.
  • 9. Papatya Çayı Papatya Çayı Papatya çayının, dinlendirici ve uykuya teşvik eder, enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olur ve boğaz ağrısını hafifletir. Araştırmalar, papatyanın enfeksiyonla mücadeleye ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Hafif hoş bir aromaya sahiptir. Papatya da kafein içermez.