UPLOAD

  Mustafa KAHRAMAN

  İstanbul, Türkiye

  2.5K

  Bootstrap Nedir , Nasıl Kullanılır?

  Published: November 14, 2018

  Bootstrap nedir? Nasıl Kullanılır? Responsive Tasarım Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Comments

  Bootstrap Nedir , Nasıl Kullanılır?

  • 1. Bootstrap Nedir? Nasıl Kullanılır? Bootstrap Nedir? Nasıl Kullanılır?
  • 2. Slide12 Açık kaynak kodlu, ücretsiz bir CSS frameworktür, tasarım aracıdır. Kolayca telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için farklı ve cihaz büyüklüğüne uygun şekilde sitenizin gözükmesini sağlayan temalar/tasarımlar yapabilirsiniz.
  • 3. Slide2 Bir site için gerekli olan tüm elementleri (form ögeleri, etiketler, tablolar, uyarı ve bilgi metinleri, navigasyon bar, sayfalandırma modülü, açılan menüler, farklı özellikte butonlar vb bir çok tasarım ögesini) içinde barındıran Bootstrap tasarım yaparken bu hazır elementleri kullanarak bütün cihazlara uygun tasarımlar geliştirmenize yarar. Yani her şeyi hazır olan kodlarla yeni bir tasarım ortaya koymak çok basit ve pratiktir. Stiller, imajlar , js’ler daha önceden sistemin içine monte edilmiştir.
  • 4. Responsive Tasarım Nedir? Responsive Tasarım Nedir? Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle masaüstü, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.
  • 5. Responsive Meta Etiketi Responsive Meta Etiketi Bootstrap, önce mobil cihazlar için kodu optimize ettikten sonra CSS medya sorgularını kullanarak bileşenleri gerektiği gibi ölçeklendirdiğimiz bir şablon geliştirildi. Tüm cihazların düzgün şekilde oluşturulmasını ve dokunmatik yakınlaştırmayı sağlamak için, responsive viewport meta etiketini 'e ekleyin.
  • 6. Bootstrap Nasıl Kullanılır? Bootstrap Nasıl Kullanılır? - CSS : CSS'mizi yüklemek için diğer tüm stil sayfalarından önce stil sayfasını 'e kopyalayıp yapıştırın.
  • 7. Slide6 - JavaScript : Bileşenlerin birçoğu, çalışması için JavaScript kullanımını gerektirir. Özellikle, jQuery, Popper.js ve kendi JavaScript eklentilerimizi gerektirir. Etkinleştirmek için, aşağıdaki
  • 8. Başlangıç Şablonu Başlangıç Şablonu Sayfalarınızı en son tasarım ve geliştirme standartlarıyla oluşturduğunuzdan emin olun. Bu, bir HTML5 dokümanı kullanmak ve uygun yanıt davranışları için bir viewport meta etiketi kullanmak anlamına gelir. Genel sayfa gereksinimleri için ihtiyacınız olan tek şey budur.
  • 9. HTML 5 DOCTYPE HTML 5 DOCTYPE Ön yükleme HTML 5 doctype kullanımını gerektirir.
  • 10. Box Sizing (Kutu Boyutlandırma) Box Sizing (Kutu Boyutlandırma) CSS'de daha basit boyutlandırma için, global box-sizing değerini content- box’dan border-box’a geçiririz. Bu, doldurmanın bir öğenin son hesaplanmış genişliğini etkilememesini sağlar, ancak Google Haritalar ve Google Özel Arama Motoru gibi bazı üçüncü taraf yazılımlarda sorunlara neden olabilir.
  • 11. Kaynak Kaynak https://getbootstrap.com/docs/4.1/getting-started/introduction/