UPLOAD

  3.4K

  Yaz Tatili İçin Alternatif Mekanlar

  Published: February 27, 2019

  Yaz Tatili İçin Türkiyede Alternatif Bazı Mekanlar

  Comments

  Yaz Tatili İçin Alternatif Mekanlar

  • 1. Yaz tatili için alternative mekanlar Yaz Tatili İçin Alternatif Yerler
  • 2. Erikli Edirne Erikli / Edirne İstanbul'a yakın olmasıyla avantajlı olan Erikli, genelde Marmara bölgesindesinde yaşayan insanların yazlıklarının olduğu sahil beldesi. Temiz denizi, huzurlu, sessiz sahiliyle Erikli çok fazla insan tarafından bilinmediği için kalabalıklaşmadan mutlaka gidilmesi gereken bi yer.
  • 3. Akyaka Muğla Akyaka / Muğla Bodrum’un kalabalığından, yapış yapış sıcağından bıktıysanız Akyaka’da tatilinizi huzurlu, sessiz ve sakin bir şekilde geçirebilirsiniz. Akyaka ileride dalgalı deniziyle popüler olacak gibi duruyor.
  • 4. Oylat Bursa Oylat / Bursa Kaplıca + Mağara + Şelalenin bir arada bulunduğu yer. Fosil mağaralarını gezebilir, şelalelerini keşfedebilir ve kaplıcalarının sıcak suyunun keyfini çıkarabilirsiniz.
  • 5. Cunda Adası Balıkesir Cunda Adası / Balıkesir Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Cunda Adası, tarih ve doğanın iç içe geçmiş bir tatil yeridir. Patriça koyu ise Cunda Adası sınırları içinde bulunuyor. Cunda Ayos Yannis ve Agia Triyada kliseleride görülmeye değer güzelliklerden.
  • 6. Akçakoca Düzce  Akçakoca / Düzce Batı Karadenizin kıyısında yer alan Akçakoca 35 km uzunluğunda, geniş ve güzel kumsala sahiptir. Berrak ve temiz denizi, akarsuları, deniz ve ormanın muhteşem uyumuyla mükemmel bir tatil yeri.
  • 7. Kaş Antalya Kaş / Antalya Hitit belgelerinde Işık Ülkesi olarak adlandırılan Likya’nın önemli yerleşimlerinin bulunduğu Kaş; tarihi kalıntıları kadar adaları, yarımadaları, koyları, plajları, mağaraları, yaylaları ve ormanlarıyla da dikkat çekiyor. Merkeze uzaklığı ise 190 km’dir.
  • 8. Kalem Adası İzmir Kalem Adası / İzmir Son zamanlarda ünlülerin magazinden kaçmak için gittiği ada diye bilinen ve Ege’nin Maldivleri diye anılmaya başlayan bu ada deniz tatilleriniz için mutlaka bir kere bile olsa ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Merkez ile arası 121 km’dir.
  • 9. Gideros Kastamonu Gideros / Kastamonu Kastamonu'nun cide ilçesine 12 kilometre mesafede bulunan küçük ve doğa harikası bir koy. Yeşille mavinin buluştuğu muhteşem ve sakin gizli liman. Gideros koyu, ağzının çok dar olması sebebiyle neredeyse bir göl kadar dingindir, suyu zümrüt rengine yakın olup çam, selvi vs. gibi ağaçlar suyun dibine kadar büyümüşlerdir.