UPLOAD

  4.6K

  Türk-Amerikan Kadınlar Derneği Kuruluşu

  Published: January 03, 2019

  Türk-Amerikan Derneği (TAD) 1951 yılında Türkiye ve A.B.D. arasında ikili anlaşma sonucunda kurulmuş köklü ve prestijli kuruluştur.

  Comments

  Türk-Amerikan Kadınlar Derneği Kuruluşu

  • 1. Türk-Amerikan Kadınlar Derneği Kuruluşu Türk-Amerikan Kadınlar Derneği Kuruluşu 03.01.1951
  • 2. Türk-Amerikan Derneği Tarihçesi Türk-Amerikan Derneği Tarihçesi Türk-Amerikan Derneği (TAD) 1951 yılında Türkiye ve A.B.D. arasında ikili anlaşma sonucunda kurulmuş köklü ve prestijli kuruluştur.
  • 3. Türk-Amerikan Derneği Tarihçesi Kurucu üyeleri arasında o zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, Ankara Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimler yer alır.
  • 4. Türk-Amerikan Derneği Tarihçesi Türk Amerikan Derneği, kuruluşundan itibaren, gelişme döneminde kayıt yaptıran ve ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında lider olan binlerce Türk vatandaşına kaliteli İngilizce dili eğitim ve kültür programları sağlamıştır.
  • 5. Türk-Amerikan Derneği Tarihçesi Türkiye'de franchising işini geliştirmek amacıyla dil eğitimi alanında geniş deneyime sahip olan Türk-Amerikan Derneği (TAD) 2006 yılında faaliyete geçmiştir.
  • 6. Türk-Amerikan Kadın Derneği Faaliyetleri Türk-Amerikan Kadın Derneği Faaliyetleri Türk Amerikan Kadın Dayanışma Derneği, New York, Long Island Hempstead Gölü Eyalet Parkı'nda buluşma pikniği düzenledi.Türk Amerikan toplumuna derneğin tanıtımını yapıldı.
  • 7. Türk-Amerikan Kadın Derneği Faaliyetleri Toplam 17 Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu ve 8 Türk Amerikan Derneği Anaokulu bulunmaktadır. Deneyimli ve uzman Türk-Amerikan Derneği çalışanlarının verdiği Türkçe, İngilizce ve yabancı dil kurslarına ek olarak, çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlenmeye devam edilmektedir.
  • 8. Türk-Amerikan Kadın Derneği Faaliyetleri Uzman konuşmacılar tarafından verilen sunum, seminer, panel ve konferanslar, yemekler, özel geceler, sergiler, İngilizce ve Türkçe tiyatro oyunları, Türkler tarafından sahnelenen Broadway müzikalleri, turlar gibi çok yönlü faaliyetler ilgi ile takip edilmektedir.
  • 9. Türk-Amerikan Derneği Anaokulu Türk-Amerikan Derneği Anaokulu Yabancı dil öğrenmenin yanı sıra, öğrenciler kültürel etkinliklere katılabilir, farklı ülkelerin vatandaşlarıyla kaynaşabilir ve öğrendikleri dilleri doğal ortamlarında pekiştirme fırsatı bulabilir.
  • 10. Türk-Amerikan Derneği Anaokulu TAD Okul Öncesi, 1951'den bu yana dil eğitiminde önemli başarılara imza atan bir Türk Amerikan Birliği okul öncesi eğitim kurumudur. Eğitim dili İngilizcedir. Özel bir okuldur.
  • 11. Türk-Amerikan Derneği Anaokulu Amacı, okul öncesi çocukların İngilizce'yi etkili kullanmalarını, kendilerini ifade etmelerini ve iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çocuklar İngilizce öğrendiğinde, doğru yaşam enerjisine sahip olmak için ihtiyaç duydukları güven, sevgi ve şefkat duygularını atlamazlar.
  • 12. Türk-Amerikan Derneği Anaokulu Aynı zamanda, sosyal bilgiler, paylaşım, saygı gösterme, sorumluluk alma, nezaket ve görgü kuralları, diksiyon, duruş ve daha birçok konuda çalışma yapılmış ve müfredat geliştirilmiştir.
  • 13. Türk-Amerikan Kadınlar Derneği Kuruluşu Türk-Amerikan Kadınlar Derneği Kuruluşu