UPLOAD

  2.8K

  Unity3D

  Published: July 26, 2019

  Ücretsiz oyun motoru Unity3D

  Comments

  Unity3D

  • 1. Unity3D ile 2D,3D Oyun Geliştirme Unity3D ile 2D,3D Oyun Geliştirme
  • 2. Unity3D Unity3D Unity3D Rusya’da geliştirilip yayınlanan bir oyun motorudur. Asıl amacı oyun yapmaktan ziyade, oyunlarınızı bilgisayara yüklemeden önce Unity Web Player ile internet üzerinden oynayabilmekti. Fakat Unity3D bununla yetinmedi. 2012 yılında Dekstop, X Box, Android, IOS, PS3 gibi pek çok platformda oyun yapmamıza olanak sağladı.
  • 3. DİĞER OYUN MOTORLARINDAN FARKI? DİĞER OYUN MOTORLARINDAN FARKI? Unity3D’nin hem daha ucuz oluşu, hem de kendi varlık mağazasının (asset store) bulunması diğer oyun motorlarına kıyasla Unity3D’i bir adım öne geçiriyor. Asset store dan dilediğiniz objeyi ücretsiz olarak indirip kullanabilmektesiniz. Diğer oyun motorları ile arasında ki en büyük fark ise yaptığınız oyunu tek tuş ile diğer tüm platformlara uyarlayabiliyor olmanızdır. X box için yaptığınız oyunu tek tıklama ile Android, IOS gibi platformlara çevirerek diğer platformlar için ayrıca vakit harcamanız gerekmez.
  • 4. ÜCRETSİZ SÜRÜM İLE PARA KAZANMAK ÜCRETSİZ SÜRÜM İLE PARA KAZANMAK Unity3D’nin ücretsiz sürümü ile yaptığınız oyunlardan dilediğinizce para kazanabilmek mümkün. Bu paradan Unity Technologies’e tek kuruş komisyon ödemiyorsunuz. Buradaki tek şart ise sizin veya şirketinizin aylık gelirinin $100.000’dan az olmasıdır. Eğer $100.000’dan fazla ise plus sürüm kullanmanız gerekmektedir ($200.000’dan fazla ise pro sürüm kullanmanız gerekmektedir).
  • 5. FREE,PLUS VE PRO SÜRÜM ARASINDAKİ FARK FREE,PLUS VE PRO SÜRÜM ARASINDAKİ FARK Unity’nin resmi sitesinde free,plus ve pro sürümlerinin karşılaştırmalarını inceleyebilirsiniz ; https://store.unity.com/ En büyük farklardan birisi ise free sürümde oyun başında çıkan Unity logosunu plus ve pro sürümlerde değiştirebiliyor olmanızdır.
  • 6. UNITY3D İLE YAPILAN POPÜLER OYUNLAR UNITY3D İLE YAPILAN POPÜLER OYUNLAR Forgotton Anne Starcrawlers Lara Croft Go Manifold Garden Rust
  • 7. Slide9 Unity3D oyun motorunu resmi sitesinden http://unity3d.com/unity /download/ indirebilirsiniz.
  • 8. TEŞEKKÜRLER TEŞEKKÜRLER Thank you https://www.wowslides.com KAYNAK: https://www.hataverdi.com/unity-3d-nedir-nasil-indirilir-ne-ise-yarar/2014/03/